środa, 20 stycznia 2021

Jak szybko zapuścić włosy w 5 krokach

Zapewne większość z Was choć raz stanęła przed wyzwaniem pod tytułem “jak zapuścić włosy”. Jeśli tak, to na pewno wiecie, że nie jest to wcale łatwe zadanie, a wiele zależy od Waszego naturalnego miesięcznego przyrostu. Na szczęście ten można przyspieszyć! Jak? Przy pomocy odpowiednich suplementów oraz kosmetyków. Przedstawiam Wam moje ulubione, które znajdziecie w Super-Pharm.

jak szybko zapuścić włosy

Na kilka frontów, czyli zapuszczamy włosy

Bardzo intensywnie zapuszczałam włosy dwa razy w życiu i za każdym razem było to po ścięciu ich na krótko, kiedy to dość szybko zatęskniłam za długimi puklami. W międzyczasie wielokrotnie przyspieszałam porost moich włosów, aby „odrobić” zbyt mocno podcięte końce czy po prostu, dla kaprysu. To, co sprawdziło się zawsze najlepiej, to połączenie kilku metod! Łącząc kilka sposobów zapuścicie włosy zdecydowanie szybciej.

jak zapuścić włosy

Wspieramy włosy od wewnątrz

Suplementacja potrafi mocno przyspieszyć porost włosów, szczególnie jeśli nasza dieta uboga jest w konkretne, potrzebne im składniki. Najlepiej sięgnąć po produkt, który dedykowany będzie właśnie wspomaganiu urody od wewnątrz. Powinien zawierać takie składniki jak na przykład cynk, biotyna i inne witaminy z grupy B, miedź czy siarka. Ja jestem fanką suplementów Solgar, bo zazwyczaj sprawdzają się u mnie świetnie. Tutaj w szczególności polecam wersję „włosy, skóra, paznokcie”, po której zazwyczaj zauważam nie tylko przyspieszenie porostu ale i wiele nowych włosków wokół linii włosów. Wspomagająco warto włączyć też np. picie pokrzywy i skrzypu, a także oleju lnianego lub siemienia lnianego i zdrowych, zielonych smoothies. Pamiętajcie, aby dać suplementacji trochę czasu, a najlepiej wykonać 3-miesięczną kurację, natomiast lepsze efekty uzyskacie, gdy połączycie ją z…

wcierka na porost włosów

Wcierka na porost włosów

Odpowiednie suplementy i codzienne wcieranie wybranej wcierki to już połowa sukcesu, o ile będziecie systematyczni. Wcierka raz w tygodniu nie przyniesie wyjątkowych efektów, bo minimum to 3-4 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Z tego względu dobrze sięgnąć po produkt, który nie przetłuszcza włosów, jeśli nie myjecie ich codziennie. Ja obecnie stosuję Pharmaceris H-Stimuforten, czyli jedną z kilku znanych mi wcierek, które nie obciążają moich włosów, więc nadają się do stosowania po myciu. Widzę sporo baby hair! Wcierki Pharmaceris stosowałam już kilka lat temu i zauważyłam świetny wpływ na przyspieszenie porostu, szczególnie w połączeniu z masażem skóry głowy, co bardzo Wam polecam. Masaż wykonuję albo opuszkami palców, albo Tangle Teezerem, który idealnie się do tego nadaje. Taki masaż wykonany przez 2-3 minuty pobudza krążenie i sprawia, że dana wcierka działa skuteczniej.

olej na porost

Olej do skóry głowy 

Przed samym myciem, mimo stosowania wcierki na co dzień, lubię dodatkowo sięgnąć po olej na porost włosów. Zazwyczaj jest to u mnie jak dobrze wiecie Terapia Ajurwedyjska Orientana lub dowolny olej wymieszany w proporcjach 1:1 z olejem rycynowym, który jest jednym z tańszych sposobów na porost włosów. W szczególności lubię te z aplikatorem, bo olej rycynowy stosuję także na porost rzęs, więc taką wersję stosuje się najwygodniej. Pamiętajcie jednak, aby olejów nie pozostawiać na skórze głowy na dłużej niż godzinę, gdyż może to powodować wypadanie włosów. Pod olej możecie zaaplikować również wcierkę!

peeling do skóry głowy

Regularny peeling skóry głowy

Tak samo jak w przypadku cery, brak regularnego peelingu skóry głowy może znacznie pogorszyć jej kondycję, a skóra głowy w złym stanie to nic innego jak włosy w złym stanie. Peeling pomaga pozbyć się martwego naskórka, poprawić krążenie i dotlenić skórę głowy. Jestem wielką fanką peelingów enzymatycznych i kwasowych, gdyż z tymi z samymi drobinkami różnie bywa – czasem ciężko dotrzeć do każdego zakamarka, choć czasem sięgam po domowe peelingi z kawy lub cukru. Moim ulubionym peelingiem wśród dermokosmetyków jest Pharmaceris H-Stimupeel, po którego użyciu nawet szampon zachowuje się inaczej, serio! Najmniejsza ilość bardzo się pieni, a skóra jest bardzo odświeżona i mam wrażenie, że wręcz oddycha. Regularnie wykonywany peeling (raz w tygodniu) pozytywnie wpływa również na skórę głowy skłonną do przetłuszczania.

szampony zapuszczanie włosów

Jak to jest z tymi szamponami?

Choć sam szampon wyjątkowo na porost włosów nie wpłynie, to warto zrobić z niego dodatek do planu zapuszczania. W połączeniu z całą resztą produktów wspomagających porost może również dołożyć swoją cegiełkę. Osobiście na pewno nie opierałabym mojej pielęgnacji skierowanej na zapuszczanie na szamponie, jednak w formie dodatku właśnie mogą być fajną opcją. Z szamponów typowo wzmacniających mogę polecić Wam dwa z kategorii dermokosmetyków: Dermedic Capilarte oraz Klorane Fortifiant & Stimulant. Polecam również zastosować prosty, ale działający trik! Do porcji szamponu wystarczy dodać 2-3 krople olejku z mięty pieprzowej. Pobudza krążenie i odświeża, a przy okazji ogranicza przetłuszczanie.

Tak połączone sposoby na porost zdecydowanie pomogą Wam zapuścić Wasze włosy znacznie szybciej. Już po miesiącu powinniście widzieć pierwsze efekty, a po kilku będziecie w szoku, jak szybko urosły!


25 komentarzy

  1. Masz jakieś "perełki" w pielęgnacji skóry i włosów wśród dermokosmetyków?

    OdpowiedzUsuń
  2. Od prawie 3 miesięcy stosuje Orientane i olejek miętowy i widzę spora różnice już po takim czasie! Przyłożyłam się do dokładnego mycia głowy nawet w dni kiedy nie stosuje oleju przed myciem i czuję, że włosy mają się lepiej, a o skórze to nie wspomnę :-) Dla mnie wprowadzenie wcierki do tego to już za dużo, czasem mam wrażenie, że jak bym miała olejowa skórę 3 x w tygodniu to włosy by oszalały :D Pytanie czy mimo regularnego peeligu skóry głowy np. szamponem Anwen Mint it Up czy Biowax należy włosy oczyszczać jeszcze szamponem? Nie wiem kiedy wprowadzić takie mycie żeby wszystko miało sens. Chyba że peeling wystarczy? Włosy mam na swój sposób delikatne i podatne na pielęgnację, ale czasem mam wrażenie że im za dużo tego.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeśli myję włosy codziennie to olej rycynowy i ten szampon mogę stosować przy każdym myciu? :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja z twojego polecenia stosuje olejek miętowy przed myciem, włosy rosną jak szalone :D Myślę, że dla blondynek to lepsza opcja niż rycynowy, bo te drugi niestety może przyciemniać włosy.

    Z twojego polecenia kupiłam też retinol! Tylko moje pytanie, witaminę c stosuję w pielęgnacji porannej (tak pamiętam o filtrach!:D) natomiast wieczorem co drugi dzień stosuje serum z kwasem glikolowym. Czy mogę używać wieczorem naprzemiennie jednego dnia właśnie serum z kwasem a drugiego retinol czy będzie to za dużo i lepiej odpuścić jedną z tych rzeczy?

    OdpowiedzUsuń
  5. Przepraszam, że nie na temat posta, ale mam pytanie dotyczące pielęgnacji twarzy. Czy słyszałaś może o "Ultranawilżającym serum do twarzy Nacomi Coconut Serum" w niebieskim opakowaniu ? Szukam jakiegoś niedrogiego serum, które pomoże mi mocniej nawilżyć twarz na noc i zastanawiam się czy ono się nada ? I jeszcze chciałabym zapytać co wybrać na czerwone plamki, które są pozostałościami po wypryskach ? Czy stosowanie na nie np. serum z witaminą C miya przy porannej pielęgnacji będzie dobrą opcją ? dziękuję z góry za poświęcony czas <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nada się :) Witamina C Miya pomoże, ale powoli. Bardziej coś z kwasem migdałowym (Pharmaceris) lub azelainowym (Skinoren, Bielenda)

      Usuń
  6. Czy olejek z mięty pieprzowej ma być olejkiem eterycznym ?

    OdpowiedzUsuń
  7. A czy jest jakiś skuteczny sposób na pozbycie się zakoli u mężczyzny albo chociaż zmniejszenie ich?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zabiegi w salonie z użyciem fibryny na przykład :) Wcierki z dodatkiem olejku rozmarynowego

      Usuń
  8. Próbowałaś kiedyś suplementów z firmy Twój cel to?
    Polecam tabletki na włosy.

    OdpowiedzUsuń
  9. Czy mogę mieszać olejki? Zazwyczaj do bazy z orientany dodaje 6 kropli olejku miętowego eterycznego 2 rozmarynowego i 2 ze słodkich migdałów

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Można, ale pamiętaj, żeby łącznie nie wyszło za dużo

      Usuń
  10. Używałam tę wcierkę kiedyś i byłam z niej bardzo zadowolona! Muszę też wrócić do tego peelingu, bo pamiętam, że bardzo go lubiłam. Póki co był chyba najlepszym peelingiem do skóry głowy jaki używałam :)

    OdpowiedzUsuń
  11. Droga Marto. Które z tych rzeczy mogą najbardziej wpłynąć na "kiełkowanie" nowych włosów ?
    Przeważnie jest to efekt uboczny ścierek/olei na porost włosów a jestem bardzo ciekawa czy można poza owymi wcierkami i olejami do skóry głowy wspomóc jakoś wysyp nowych włosków . Mam z tym taki problem, że o ile zakola ładnie mi zarastają to już resztą głowy niekoniecznie.
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Olejki eteryczne fajnie działają no i dietka :D Ale zazwyczaj porost idzie w parze z nowymi baby hair :) Niektóre produkty działają mocniej na baby hair niż na porost

      Usuń
    2. Jestem ciekawa czy ziołowa wcierka z kozieradki + olejek eteryczny + wywar z pokrzywy były by dobrą wcierką DIY. :D

      Usuń
  12. Marta, czy jest jakiś sposób na spłycenie już powstałych zmarszczek? Mam 22 lata, a na czole widoczne zmarszczki (to takie typowe zmarszczki, które powstają gdy marszczy się czoło), niestety są widoczne. Na co dzień używam witaminy c (5%) i esencji ze śluzem ślimaka, używam już jakieś pół roku, ale spłycenia tych zmarszczek nie zauważyłam, czy mogę zrobić coś jeszcze?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, ale jeśli to zmarszczki mimiczne, to można jedynie ograniczać tempo ich pogłębiania, bo mimiką nadal je pogłębiasz niestety :) Retinol i spf!

      Usuń
  13. Ja jestem przeciwna bazowaniu na suplach, bo działają tylko w przypadku niedoborów a zdrowa dieta przysłuży się każdemu bez wyjątku :) Poza tym warto zwrócić uwagę, że biotyna w suplemencie fałszuje wyniki tarczycowe a z wypadaniem często borykają się właśnie niedoczynni :)
    Z resztą punktów się w pełni zgadzam. Peelingów z Pharmaceris zużyłam chyba ze 3 tubki i był super, ale najbardziej lubię jednak enzymatyczne, więc Cerkogel i szampon Anwen wiodą obecnie prym :)
    Koniecznie, ale to koniecznie, muszę wrócić do regularnego stosowania rycyny :D

    OdpowiedzUsuń
  14. Dzięki olejowaniu włosów, które zobaczyłam u ciebie na blogu, włosy urosły mi w maksymalnym tempie, gdzie zawsze miałam z tym problem. A czy możesz się wypowiedzieć coś na temat płukanki/mycia włosów wodą ryżową? Bardzo interesuje mnie co ty uważasz na ten temat :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Piling skory głowy robi się na sucho? Przed myciem? Kiedy wcierka? I kiedy mocny szampon, właśnie raz w tygodniu wtedy kiedy piling? 🙈

    OdpowiedzUsuń
  16. A czy wcierki Banfii można stosować w ciąży?lub Sesę?

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz. :) Staram się odpowiadać na wszystkie pytania. Jeśli Twoje pominęłam, zadaj je raz jeszcze, bo czasem część mi umyka.

Komentarze zawierające spam, lokowanie produktów i linki reklamowe do innych stron nie będą publikowane.